My Blog

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Transformers 3: Dark of the Moon - recenzia


 
Obsah:
V originále nese třetí díl Transformers podtitul „Temná strana Měsíce“. Právě tady před lety posádka první americké měsíční expedice Apollo 11 objevila mimozemské vesmírné plavidlo a moudře si to nechala pro sebe, respektive pro tajné služby. Podle Autobotů, kteří už dvakrát dokázali ochránit Pozemšťany před ničivou invazí jejich zlých konkurentů Deceptikonů, to ale byla zásadní chyba. Chyba, která by mohla zničit celou naši civilizaci, pokud nám Autoboti znovu nepomůžou. Kromě starých známých plecháčů v čele s Optimem Primem a Bumblebeem se na scénu vrací jejich největší lidský spojenec Sam (Shia LaBeouf), životem a bitvami s roboty otřískaný mladý muž, který chce ze všeho nejvíc konečně začít žít normální život. Bohužel už ne po boku šťabajzny Mikaely (Megan Fox), která byla z důvodů, jež znají jen Megan/režisér Bay/představitelé Paramountu, vyškrtnuta ze scénáře. Sama a jeho hormony naštěstí scenárista Ehren Kruger dlouho zahálet nenechá, když mu do cesty přihraje velepohlednou Carly (modelka Rosie Huntington – Whiteley). Ta se naneštěstí stane příčinou Samova dalšího angažmá v nekonečném souboji mezi Autoboty a Deceptikony. Ti se totiž rozhodli zlikvidovat celé Chicago, v němž se Carly právě vyskytuje, a tak se Sam chtě nechtě musí do tohoto města vydat, aby se ji pokusil zachránit. A jen tak bokem i celou lidskou rasu. (oficiální text distributora)


Prvýkrát som Transformerov videla v roku 2009, keď išli na Markíze. Bola som nimi taká nadšená, že na druhý deň som si hneď zaobstarala druhú časť. Takisto ma ohromila, dokonca sa mi páčila viac, ako tá prvá. Dnes je to u mňa opačne, ale stále približne vyrovnané. No teraz prišiel tretí diel a ja, Bohužiaľ, musím povedať, že ma to trocha sklamalo.

Na tomto filme sa pekne ukázalo, že digitálne efekty zďaleka nie sú všetko. Napriek tomu, že som to nevidela v 3D formáte, dokážem si živo predstaviť aký úžasný zážitok to mohol byť. Paradox je, že film popri svojej digitálnej stránke stráca priestor na všetko ostatné. Prišlo mi to tak trocha ako chaos. Polovicu filmu som len čumela na obrazovku netušiac čo sa tam vlastne odohráva. Akurát viem, že lietali plechy. A to nie je dobré.

 

 

Mám rada vyvážené filmy, niečo ako Pán Prsteňov, Star Wars či aj predchádzajúci Transformeri, kde sa niečo deje. Niečo riešia a potom príde tá záverečná bitka na ktorú všetci čakajú, aby si ju mohli vychutnať. Práve toto tretej časti chýba. Tu sa totiž mlátia skoro stále. Po čase mi to prišlo nudné, najmä ak má film 2 a pol hodiny.

Čo sa týka nových hrdinov, máme tu tranformieho supa, či vlasatých Autobotoch. No hlavná zmena je v Labeoufovej co-star. Keďže Megan Fox odmietla účinkovanie, museli ju nahradiť. To však nedopadlo najšťastnejšie a Megan (ktorá síce nebola práve najlepšia herečka) vymenili za anglickú modelku od Victoria's Secret. Neverím že to píšem, I miss you Megan!


Čo sa týka sountracku, občas som si myslela že pozerám nejaký 42 minútový diel seriálu, ale zvyšok mal pod palcom Steve Jablonsky, takže všetko bolo ako má byť. Aj keď som sa nemohla ubrániť pocitu, že sa inšpiroval Inception.

Tretí Transformeri majú aj veľmi pekné momenty. Najviac sa mi páči moment až pri konci filmu, keď Optimus masakruje všetko okolo. Hudba pekne ladí so scénou a tak je to skvelé.

Myslím si, že na Transformerov by sa bolo oplatilo ísť do kina, hlavne pre 3D. Tú šancu som však prepásla. Keď som to pozerala doma, tak trocha som sa nudila.

Toto sú zrejme poslední Trasformeri, hoci kto vie? Možno tržby budú veľké a tak sa predsa len dočkáme 4.


Movies | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014